A 2018-as évhez hasonlóan 2019-ben is minden egyes szabadnapomat utazással töltöttem egy kivételével (karácsony), így sikerült “összehozni” 16 ország meglátogatását (melyből 11 új volt), 35 repülőutat, de legfőképpen számtalan felejthetetlen élményt. 2020-ban sajnos kevesebb hosszú hétvégénk lesz, mint 2019-ben, de ha okosan tervezel, akkor így is jó néhány szabit meg tudsz spórolni. Hogyan gazdálkodj a szabadnapjaiddal és a hosszú hétvégékkel 2020-ban, hogy minél többet utazhass? Ebből a cikkből megtudod!
2019-ben 22 szabadnapom volt, mivel egyet áthoztam az előző évből, de alapjában véve nekem is csak 21 van. Okosan osztottam be őket: egyetlen egyet sem használtam fel Európán belüli utazásra, ehelyett amerikai, ázsiai és afrikai utakra vettem ki a szabadnapjaimat. Az európai úticélokra hétvégén vagy hosszú hétvégén utaztam – olyan hely is akadt, ahova csak egy-két napra mentem el.
Összesen 52 napot töltöttem külföldön és még így sem maxoltam ki mindent: a húsvéti, az október 23-ai és a november 1-jei hosszú hétvégéken nem utaztam sehova. Ha ezeket is kihasználom, akkor akár 8 nappal többet utazhattam volna!
Feltételezzük azt, hogy neked is 21 szabadnapod van egy évben. Hónapról-hónapra megmutatom, hogy szerintem mikor a legpraktikusabb kivenni a szabadnapokat úgy, hogy minél többet utazhass.
Tartalomjegyzék
Január, február és március – ☹️
Január 1-jén kívül nincs piros betűs ünnepnap az év első három hónapjában, sajnos a március 15-ei nemzeti ünnepünk is vasárnapra esik. Szerencsére így sem kell lemondanunk a “szabadnap nélküli” utazásról, mivel több olyan fapados desztináció is üzemel Budapestről, amelyek esetében a repülőgép péntek este vagy szombat reggel indul és vasárnap este érkezik vissza: ilyen például London, Dublin (beszámoló ITT), Brüsszel, Lisszabon (beszámoló ITT), Barcelona (beszámoló ITT), Koppenhága, Milánó, Berlin – hogy csak néhányat említsek.
Április és május –😍
Az április szerencsés hónap lesz, ugyanis lesz egy négy napos hosszú hétvégénk húsvétkor (április 10-13). Ezt kihasználva 8 nap szabival akár 16 teljes napra (április 4-19) vagy 4 nap szabival 10 teljes napra (április 4-13) utazhatunk el. Szóval ha nagyobb utat tervezel tengerentúlra, akkor érdemes áprilisra időzíteni.
Május 1-je idén pénteki napra esik, így egy napot tudunk spórolni, ha akkor utaznánk. Ha viszont három hetes utat tervezünk, akkor mindenképpen április 10 – május 3 között utazzunk el, ugyanis 13 nap szabival 24 teljes napot nyerünk utazásra.
Június – 🙂
Ha június, akkor pünkösd! 2020-ban a pünkösd június 1-jére esik (hétfő). Szintén spórolhatunk egy szabadnapot, ha ebben a periódusban utazunk el: egy hét négy nap szabival, két hét kilenc nap szabival oldható meg, és még sorolhatnám.
Július – ☹️
Júliusban sajnos nem lesz hosszú hétvégénk és általában a repülőjegyek is drágák: ilyenkor érdemes elmenni egynapos buszos utakra, ahogy én is tettem már párszor.
Augusztus – 😍
Az áprilison kívül az augusztus lesz a legszerencsésebb hónap utazás szempontjából, ugyanis az augusztus 20-a csütörtökre esik, így a pénteket is megkapjuk szabadnapnak. Egy hét így 3 nap szabival, kettő meg nyolc nap szabival oldható meg. Figyelem! Az augusztus 21-ei munkanapot augusztus 29-én pótoljuk be szombaton, erre mindenképpen figyelj tervezéskor!
Szeptember – ☹️
Szeptemberben szintén nem lesz piros betűs ünnepnapunk, ebben a hónapban jó ötlet lehet a környező országokba ellátogatni, ahol gyönyörű az ősz. Például Bled-tó (Szlovénia), Hallstatt (Ausztria), vagy Magas-Tátra (Szlovákia).
Október – 🙂
Október 23-a péntekre esik, így lesz egy hosszú hétvégénk ősszel is.
November – ☹️
A november 1-je sajnos vasárnapra esik, akárcsak a március 15-e, nem lesz túl szerencsés évünk jövőre szabadnapok szempontjából.
December – 🙂
Az idén, 2019-ben nagyon szerencsések vagyunk, ugyanis egy szabadnappal akár 9 napot is pihenhetünk, viszont jövőre sajnos csütörtökre esik a szenteste, és a karácsony további napjai hétvégére, így egy négy napos hosszú hétvégét kapunk. Hogyha minimum egy hetet szeretnél pihenni az év végén, akkor érdemes 3 szabadnapot tartogatni erre.
Készítettem egy táblázatot, ahol nyomon követhető, hogy mikor érdemes utazni 2020-ban:
Megtalálsz itt is:
-
-
- Instagram: agi.travels
- Facebook oldal: Utazás a köbön
- Facebook csoport: Utazás a köbön – repjegyek, tippek, tanácsok
-